USUI REIKI KRİSTAL ŞİFA TAŞLARININ KULLANIMI : USUI REIKI KRİSTAL ŞİFA TAŞLARININ KULLANIMI :


*** Her bir Usui Reiki Kristal Şifa taşı Usui Reiki Sembol Enerjilerinin kendi özelliklerine Hasan Makam tarafından uyumlanılarak Usui Reiki Şifa Enerjilerine kanallık yeteneği kazandırılmıştır.


*** Aynı zamanda bu Kristal Taşlar kendi mineral özellikleri nedeni ile yansıttıklar pozitif ve iyileştirici enerjileri, kristal şifa iksiri oluşturma yöntemi uygulanarak, Eterik Kristallerin enerjileri ile de güçlendirilmiştir.

Usui sisteminin en ilgi çekici yönü sembolleridir. Sembollerin görevi çok özel enerji kanalları ile bağlantı sağlamaktır. Bedeninizde kurulmuş bir elektrik sistemi olduğunu ama açma butonuna basılmadığı için çalışmadığını düşünün, bu semboller de bu enerji akış sistemini çalıştıran butonlardır. Sembollerinçalışabilmesi için, şifacının bu sembollere inisiye edilmiş olması gerekir. Usui Reiki Kristal Şifa Taşları da, aynen şifacı gibi bu sembollerin her birine inisiye edildikleri için, Şifa enerjilerinin akışı için birer açma butonu(anahtar) görevi görürler.

Usui Reiki Kristal Şifa Taşlarının kullanıcılarının en az Reiki 2.Seviyeye(yani ilk üç sembole) uyumlanmış olmaları gerektiği için, zaten her bir sembolün ismi, sırası, kullanım şekilleri ve alanları hakkında bilgi sahibidirler.


4.Sembol (DKM):

Kullanım Şekli : ilk üç sembol gibi..

Etki Alanları :

Kendini – güçlendirme

Enerji yükselticisi

Enerjilendirici

Koruma

Hücresel ve genetik şifa

Başlıca daha üstteki çakralarda çalışır (boğaz çakrası, üçüncü göz çakrası ve taç çakra)

Spiritüel seviyede çalışır

Nedensel seviyede çalışır

Taç çakradan kök çakraya kadar enerji dolaşımını tekrar – dengeler

Realiteyi değiştirebilen sembol olarak düşünülür

Arındırma

Sezgiyi ve yaratıcılığı artırır

Gerçekleşmekte olan şeyi hızlandırır

Kullanım Alanları:

Güçlendirme

Sezgiyi ve yaratıcılığı artırma

Spiritüel bağlantı

Meditasyon

Yorgunluk durumunda hastanın başına uygulanır

Zihinsel şifa

Nedensel şifa

Kristalleri enerjilendirme (DKM+CKR+SHK+HSZSN+DKM sırası ile uygulanır)

Öğrenmeyi ve zihinsel berraklığı canlandırma/hızlandırma (hastanın başı üzerine DKM + CKR + DKM uygulanır)

Kendini – iyileştirme ve enerji dolaşımını canlandırma (günde iki kere kalp çakrası üzerinde 5 dakika süre ile uygulanır)

Hastanın bağışıklık sistemini güçlendirme

Meditasyon

Uzaktan şifa

Karmik tedavi

İsteklerin tezahür ettirilmesi (DKM aktive edilir, bu enerji tezahür ettirmek istediğimiz niyeti imgelerken kullanılır)

Uyumlamalar yaparken


Usui Reiki Şifa Taşları ile sifa seanslarını kendiniz ya da başkası için yapabilirsiniz.


* Usui Reiki Şifa Taşlarını kullanan Şifacının, Semboller ile nasıl çalışacağını bilen en az Reiki 2.Seviye Uygulayıcısı olması gerekir.


* Usui Reiki Şifa Taşları ile şifa uygulanacak olan kişinin ise; daha önce daha önce herhangi bir şifa deneyimi olması şart değildir.


Her bir Usui Reiki Şifa taşını kullanarak, sıra ile tek tek en az birer kez şifa seansı düzenledikten sonra, kombine (seçeceğiniz 2-3 yada 4 şifa taşı ile birden) çalışın. Bir kaç kombine çalışmadan sonra, özel seanslar için Usui Reiki Şifa Taşlarının tamamını etrafınıza yerleştirerek çalışabilirsiniz.

Şifa adına en iyi sonuçları hızla alabilmek için, düzenli bir şekilde günlük 20’şer dk.lık şifa seanslarına devam edin.

Başlarken; ‘Usui Reiki …sembol adı… Şifa Taşı kanallığı ile en yüksek hayrıma şifalanmaya hazırım’ deyin ve diyaframa kadar indireceğiniz derin bir nefes alarak 3-5 sn. nefesinizi ciğerlerinizde bekletin. Nefes verirken de, ciğerlerinizdeki havayı tamamen boşaltırken ilgili sembolün ismini üç kez tekrarlayın.

Birden fazla Usui Reiki Şifa taşı ile ya da tamamı ile çalışıyorsanız sembol isimleri yerine sadece kaçıncı semboller olduğunu belirtmeniz yeterlidir. Nefes verirken de Master Sembolü olan 4.sembolün ismi ‘Dai Ko Myo‘ yu üç kez tekrarlayın.


Örneğin;
‘Usui Reiki Şifa Taşlarının tamamı kanallığı ile en yüksek hayrıma şifalanmaya hazırım’ deyin ve diyaframa kadar indireceğiniz derin bir nefes alarak 3-5 sn. nefesinizi ciğerlerinizde bekletin. Nefes verirken de, ciğerlerinizdeki havayı tamamen boşaltırken ‘Dai Ko Myo, Dai Ko Myo, Dai Ko Myoooooooohh’ şeklinde, son seslendirmeyi uzatarak üç kez tekrarlayın.

Usui Reiki Kristal Şifa Taşları ile tek tek çalışırken;

Standart şifa oturumu hazırlıklarınızı tamamladıktan sonra;


Oturuyorsanız; Usui Reiki Şifa Taşını her iki avucunuzun içi ile temas edecek şekilde basitçe ellerinizin arasına alın. Yorulmayacak şekilde elleriniz rahat bir pozisyonda olsun. Ya da Kristaller ile çalışmaya aşina iseniz en sevdiğiniz yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Uzanıyorsanız; Usui Reiki Şifa Taşını, Taç Çakranıza 10-15 cm. mesafede başınızın gerisine(yukarısına) bırakın.

Oturarak ya da uzanarak, her ikisini de deneyin. Hangisinde daha iyi hissediyorsanız, o yöntem ile devam edin.

Grandmaster Şifa Taşları ile ikişerli takımlar halinde çalışırken;

Standart şifa oturumu hazırlıklarınızı tamamladıktan sonra;

Oturarak ya da uzanarak, her iki durumda da (bir elinizde 1.sembol olan CKR Güç Sembolü olacak şekilde) diğer bir Usui Reiki Şifa Taşını bir avucunuza alarak hafifçe tutun. Ya da sevdiğiniz başka bir yöntem varsa o yöntemi uyglayın.


Usui Reiki Şifa Taşları ile üçlü takımlar halinde ya da tamamı ile çalışırken;

Standart şifa seansı hazırlıklarınızı tamamladıktan sonra;

Üçlü Takımlar ile çalışmak isterseniz, otururken; ikisini birer elinize, üçüncüyü önünüze bırakın. Uzanıyorsanız yine (bir elinizde ÇKR olacak şekilde) ikincisini diğer elinize, master sembolü olan DKM yu da Taç Çakra yukarısına bırakın.

Usui Reiki Şifa Taşlarının tamamı ile çalışmak isteseniz, oturuyorsanız; ÇKR elinizde olsun, DKM önünüzde, SHK ve HSZN yanlarda olsun. Uzanıyorsanız; DKM taç çakra yukarısında, ÇKR bacaklar arasında diz hizasında, avuç içleri yukarıya bakacak şekilde SHK sol elde, HSZN sağ elde olsun.

Niyetinizi kalbinizden geçirin ve içinizden sessizce ifade edin ya da sesli bir bir şekilde söyleyin. Hapsi aynıdır. 20 dk. boyunca enerji akışını izleyin.

Burada verilen uygulama şekilleri kesin kurallar değillerdir. Siz, genel olarak en uygun olan bu kullanım şekilleri ile yola çıkarak, kendinize özgü en güzel yolları keşfedeceksiniz ve size özel kullanım yöntemleri ile devam edeceksiniz.


Usui Reiki Şifa Taşları ile başkasına şifa uygularken:

Usui Reiki Kristal Şifa Taşları, kendileri Usui Reiki Enerjilerine en saf, temiz ve yalın halde kanallık etikleri için, şifa seansında şifaya kanallık etme açısından başka bir düşünen(insan) şifacıya ihtiyaç duymazlar. Bu nedenle, Usui Reiki Şifa Taşları ile başkasına Şifa uygulamalarında yapılacak tek şey, uygun ortamı hazırlayarak deneyimleriniz ile alıcıyı yönlendirmektir.

Buradaki sorumluluğunuz, yukarıda verilen kullanım yöntemlerini kendi şifacılık deneyimleriniz ile birleştirerek alıcı için en uygun zemini hazırlamaktır. Şifaya kanallık ise tamamen Usui Reiki Kristal Şifa Taşlarının işidir.

Reiki Şifa Taşları ile bir arada iken şifa seansı :

Yukarıda verilen kullanım yöntemlerini aynı şekilde alıcının da uygulaması için yardımcı olduktan sonra, şifa seansı başladığı andan itibaren şifa seansını Usui Reiki Şifa Taşları kanallığı ile alıcı arasında kendi haline bırakın. Öyle ki, 20 dk. boyunca mükmün olduğunca bu şifa seansını düşüncelerinizden bile uzak tutmaya çalışın.

Usui Reiki Şifa Taşları ile Uzaktan şifa seansı :

Bir kişi, bir kaç kişi ya da büyük bir grup için, her bir katılımcı gerekli hazırlık ve uygun niyeti yapması ile, aynı şekilde aşağıdaki yöntem uygulanabilir.

Yukarıda verilen kullanım yöntemlerini aynı şekilde alıcının/alıcıların da uygulaması sağlayın.

Bir kağıt üzerine, alıcı/alıcıların isimlerini yazın. (Ya da şifayı almaya niyet edecek kişilerin oluşturduğu listeye bir isim vererek, sadece bu ismi de yazabilirsiniz.)

– Tek bir Usui Reiki Şifa Taşının enerjiye kanallığı kullanılacak ise, taşı kağıdın üzerine bırakın.

– İki adet Usui Reiki Şifa Taşının enerjiye kanallığı kullanılacak ise, birini kağıdın altına, diğerini de kağıdın üzerine koyarak kağıdın her iki Usui Reiki Şifa Taşının arasında kalmasını sağlayın.

– İkiden fazla Usui Reiki Şifa Taşının enerjiye kanallığı kullanılacak ise, smetrik bir geometri oluşturacak şekilde eşkenar üçgen ya da kare köşelerine yerleşecek şekilde Usui Reiki Şifa Taşlarını kağıdın etrafına yerleştirin.

Şifa seansı başladığı andan itibaren, şifa seansını Usui Reiki Şifa Taşları kanallığı ile alıcı/alıcılar arasında kendi haline bırakın. Öyle ki, 20 dk. boyunca mümkün olduğunca bu şifa seansını düşüncelerinizden bile uzak tutmaya çalışın. 20 dk. boyunca şifa enerjileri akışı gerçekleşir ve seans tamamlanır. Kişiye göre hissediş şekilleri ve enerji bedenindeki hareketliliğinin süresi değişebilir. Bazen bir 30-45 dk. kadar da sürebilir, bu normaldir.

 

USUI REIKI ŞİFA TAŞLARI’nı edinmek ya da detaylı bilgi için lütfen İLETİŞİMe geçiniz.